مشکلات ماشین لباسشویی | تعمیر ماشین لباسشویی

انواع مشکلات ماشین لباسشویی + دلیل و راه حل

ماشین لباسشویی شما دیگر روشن نمیشود / مرده است.

در بیشتر موارد ، این مشکل به این خاطر رخ می دهد که به خاطر عدم تعادل لباس هایی که داخل ماشین ریختید کلید عدم تعادل زده شده و این مشکل به راحتی با جابه جا کردن لباس های داخل ماشین حل می شود. در غیر اینصورت ممکن است که مشکل از برق باشد یعنی اتصالات برقی ولتاژ مناسب را نداشته باشد .

ماشین لباسشویی کلا خوب نمی چرخد

وقتی در مراحل پایانی چرخه ی شست و شو لباس ها خیس خوردند، شاید این طور به نظر بیاید که لباسشویی نمی چرخد.این می تواند به خاطر معیوب بودن چفت درب یا پیستون ، کنتاکتور برقی چرخیدن سوخته است ، سیم کشی ها ایراد پیدا کرده ، تسمه درایو پاره شده یا پوسیدگی دارد، باشد.

ماشین لباسشویی هیچ حرکت و تکانی برای شستن لباس ها نمی دهد

این مشکل می تواند به خاطر ساییدگی در تسمه درایو باشد ، پیستون و بالابر چرخاندن مشکل داشته باشد، سوییچ فشار معیوب شده باشد

ماشین لباسشویی خیلی می لرزد

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی در حین آبکشی خیلی لرزش دارد ، ممکن است که خوب طراز نشده باشد. در غیر اینصورت می تواند به خاطر یاتاقان مخزن و خرابی تسمه و کمک فنر باشد.

ماشین لباسشویی شما نشتی دارد؟
کف زیادی ، شلنگ های شل،سوراخ بودن لگن، انسداد پمپ تخلیه، نشتی از پمپ، شیر تغذیه آب به لگن و سوراخ شدن لوله خرطومی مخزن به پمپ همگی می توانند از عوامل نشت زا باشند.

آب به درستی از داخل ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود
اگر شما پمپ، تسمه درایو دستگاهتان معیوب باشد و یا شیر تخلیه مسدود باشد، آب داخل لگن ماشین می ماند . و این می تواند باعث بروز مشکلات جدی تری بشود. فیلتر آب و پمپ تخلیه در پایین دستگاه ، شلنگ خروجی تخلیه (از لحاظ تا خوردگی و انسداد) ،پلاتین تایمر مربوط به پمپ را کنترل نمایید

آب سرد نیست
ممکن است شیر آب سرد بسته باشد یا شیر رسوب بسته باشد، تنظیماتدما را نیز بررسی کنید

اگر هم آب داخل مخزن گرم نشد می تواند مشکل از تنظیمات ترموستات ، المنت باشد

درچرخه ی شست و شو روی لباس ها لکه صابون می افتد
رسوب و انسداد در شیر آب سرد باعث میشود لکه پودر روی لباس باقی بماند

لباسشویی خیلی آرام آب را به داخل تغذیه می کند
از آنچه که آب از شیر تغذیه وارد ماشین لباسشویی می شود اگر مشکلی در تغذیه ورودی باشد ، آب به آرامی دخل ماشین می شود. باید ابتدا فشار آب بررسی بشود که با فشار لازم آب وارد می شود یا خیر. اگر خود شیر آب هم تمیز کردید و مشکل نداشت شلنگ آب را تعویض نمایید.

اتصال شیر به تایمر مشکل دارد

لباسشویی در حین شست و شو متوقف می شود
ممکن است چفت در مشکل داشته باشد و باعث بشود حین شست و شو ماشین بایستد

در حین شست و شو ، شیر منبع تغذیه آب باز می شود تا آب داخل لگن لباسشویی بشود . اگر این شیرمشکل پیدا کند ، لباسشویی صبر می کند تا آب داخلش بشود ، و باعث می شود وسط شست و شو بایستد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *